Den otevřených dveří dne 8.10.2014

 

Na Den otevřených dveří v Centru sociálních služeb v Tachově přijal pozvání člen Rady Plzeňského kraje Mgr. Zdeněk Honz

 V rámci Týdne sociálních služeb v České republice uspořádalo Centrum sociálních služeb v Tachově Den otevřených dveří. Široké veřejnosti byl zpřístupněn Domov pro seniory Panenská a Domov seniorů Panorama v Tachově, dále Domov pro seniory Kurojedy a také Rodinná poradna. Sociální služby prostřednictvím dne otevřených dveří mohly ukázat podporu života občanů v nepříznivé sociální situaci a kvalitu služeb, které klientům domovy nabízejí. Po celý den byl připravený bohatý kulturní program v podobě vystoupení dětí z mateřských a základních škol, ale také ze za základní umělecké školy.

Pozvání na tento den přijal i člen Rady Plzeňského kraje pro oblast sociálních věcí Mgr. Zdeněk Honz, který během dne navštívil všechny 3 domovy a shlédl jejich pestrý program. První zastávkou byl Domov pro seniory Panenská, kde se v úvodu představili naši senioři z „Klubu bolavých nohou“ se svým vystoupením.

Poté se Mgr. Zdeněk Honz společně s ředitelem organizace Bc. Lukášem Bardonem zúčastnili vystoupení dětí z mateřské školy v Domově seniorů Panorama v Tachově. Poslední zastávkou byl Domov pro seniory Kurojedy, kde si divadelní kroužek Orchidej pod vedením pracovnice v sociálních službách p. Matějkové připravil vystoupení pod názvem „Pověst o Libuši.“ Pan Mgr. Honz se na památku vyfotil s divadelním kroužkem Orchidej.

Závěrem Mgr. Honz uvedl: „Chtěl bych poděkovat řediteli organizace Bc. Bardonovi za pozvání právě na Den otevřených dveří, všechny domovy měly připravený krásný program. Na seniorech byla vidět spokojenost a radost, což mě velmi těší. Poděkování patří i všem zaměstnancům organizace, kteří pečují o klienty v jednotlivých zařízeních.“