Politika

“Hoši v parlamentu buď sníte, či spíte, že jdeme rychle ke dnu, vy to nevidíte? Námi občanům v život se beznaděj plete, ale vám pořad jen dál pšenička kvete.  Vyhoďme od koryt všechny tupé hlavy, do křesel dejme mladé, ti si budou vědět rady. Senátoři a poslanci že se nestydíte, platy chcete větší  a nás lidi šidíte. By jsme měli práci vy se nestaráte, špatné jsou zákony, špatné soudy máte. Co až začnou volby, to zas cirkus bude, co z české hrdosti co z ní potom zbude. Pan premiér Fišer to je správný člověk, ale za velké úsilí sklízí ještě nevděk. Podle mě jen jedna strana by měla být dneska, buď českomoravská nebo moravsko-česká”.


“Himl, sakra sakrament, ten náš slavný parlament to jsou chlapy jako jedle, ale s moudrostí jsou vedle, žádnou kázeň nemají, i sprostě si nadávají. Soudci i poslanci že se nestydíte, proč o čtyři procenta si plat nesnížíte, nás chudé stihne pohroma, už dnes je tady Sodoma, ještě na třicet tisíc odměn myslíte. Že jste krizí zavinili, mluvit netřeba, kdyby dělník dělal jako vy, neměl by ani na chleba. Vy si krásně žijete a špatně pracujete, svými sliby a řečičkami jen lidi. Jó, ubrali byste plat hasičům a policii, ale práci byste s nimi jistě neměnili. Co oni při pohromách a nehodách zkusí, v mrazech v noci při požárech chránit nás musí. Zatím co vy vymýšlíte blbé novoty, oni pro nás nasazují svoje životy.
Himl sakra, sakrament, škoda že ten parlament od začátku Fišer neved, ten má ve všem skvělý přehled, teď až volby nastanou, jen dluhy nám zůstanou”.

 

Vlasta Broncová